Aktualności:
Obecnie brak aktualności

Wykonawcy

Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” - Chór


Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata”, zrzeszający studentów, absolwentów i pracowników krakowskich uczelni, istnieje od 1990 r.. Od lutego 2001 kieruje nim Marta Stós, przy współpracy Anny Korczakowskiej. Szeroki repertuar chóru obejmuje kompozycje od średniowiecza po współczesność. Są w nim utwory religijne i świeckie różnych krajów. Jest polska muzyka ludowa, kolędy, pieśni patriotyczne. Nie brak utworów muzyki cerkiewnej i gospel.

Chór „Cantata” uczestniczy w polskich i zagranicznych festiwalach i przeglądach chórów; ma na swoim koncie kilka sukcesów (m.in. I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Chórów Akademickich „Universitas” w Iwanowie w Rosji (2003), „Srebrny Dyplom” na VI Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Isola Del Sole” w Grado we Włoszech (2004), „Złote Pasmo” na XX Festiwalu Pieśni Adwentowych i Kolęd w czeskiej Pradze (2010), dwa Złote Dyplomy na festiwalu „Venezia in Musica”  we Włoszech (kwiecień / maj 2012) oraz III miejsce na IV Krakowskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Cracovia Cantans” (czerwiec 2013)).

Zespół występował w Polsce i za granicą: w Austrii, Czechach, Niemczech, Finlandii, Francji, Rosji i Włoszech oraz na Litwie, Białorusi i Słowacji. W listopadzie 2010 r. - koncertował na Ukrainie, na zaproszenie Towarzystwa Kultury Polskiej im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Narodowego w Czerniowcach, w maju 2013 na Węgrzech.

Chór „Cantata” bierze aktywny udział w życiu muzycznym Krakowa. Z większych  wydarzeń można wymienić udział w Koncertach Galowych 42 i 44 Festiwalu Piosenki Studenckiej, wspólne występy z Orkiestrą Staromiejską, coroczne koncerty w ramach Festiwalu Nauki. Chór ma na koncie także udział w większych przedsięwzięciach muzycznych, wykonywał duże utwory muzyki poważnej, m. in. „Magnificat” i „Glorię” A. Vivaldiego, „Mszę Koronacyjną” i „Requiem” W. A. Mozarta biorąc udział w cyklu „Koncertów Papieskich”.
Zespół nagrał dwie płyty: z muzyką sakralną (2006) oraz z kolędami (2011).
Na co dzień - uświetnia szereg uroczystości w macierzystej uczelni.

< Powrót
Tworzenie stron www kraków Copyright 2022 Muzyczne Spotkania & Elektro & Magiczne Wesele Ślubne