Aktualności:
Obecnie brak aktualności

Wykonawcy

Chór I L.O.im.B.Nowodworskiego - chór

instytucja działająca przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie, szkole o najdłuższej tradycji spośród wszystkich polskich świeckich szkół średnich. Znany jest z tej racji również jako Chór I LO w Krakowie. Dyrygentem od września 1992 jest Ryszard Źróbek; przejął on kierownictwo z rąk Zbigniewa Toffla. Zespół nie posiada jednolitych uniformów. Znakiem rozpoznawczym są białe szarfy, zakładane przez chórzystki podczas każdego ważnego koncertu na czarne suknie. Co roku do zespołu przyjmowani są uczniowie klas pierwszych. Chór zrzesza ok. 100 młodych śpiewaków, w ciągu roku szkolnego daje ok. 30 mniejszych i większych koncertów. W repertuarze chóru znajduje się muzyka z różnych epok, różnych stylów muzycznych: utwory sakralne, pieśni patriotyczne, ludowe, gospel oraz muzyka popularna.

Jako chór szkolny, Chór Nowodworski zajmuje się oprawą uroczystości szkolnych. Uświetnia wszystkie ważne spotkania i konferencje, które odbywają się w gmachu I Liceum. Reprezentuje też szkołę poza jej murami. Co roku pierwszym występem nowo przyjętych pierwszoklasistów jest gala patriotyczna z okazji 11 listopada. W styczniu zaś tradycyjnie odbywa się koncert kolęd.

Ostatnie Osiągnięcia:

2012
XVIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie - I miejsce
Małopolskie Spotkania Kolędowe w Krakowie - III miejsce
2011
Małopolskie Spotkania Kolędowe w Krakowie - I miejsce
Ogólnopolski Festiwal Pieśni Chóralnej \"Kolędy i Pastorałki\" w Myślenicach - II miejsce
2010
Małopolskie Spotkania Kolędowe (kontynuacja Małopolskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek) w Krakowie - I miejsce
Małopolski Konkurs Chórów w Niepołomicach - Złota Struna - III miejsce
Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny \"Varsovia Cantat\" - II miejsce oraz wyróżnienie dla dyrygenta Ryszarda Źróbka

Chór Nowodworski wydał do tej pory kilka płyt CD i DVD: w 1999 i w latach 2004-2010. Co pewien czas chór daje pełnowymiarowe, blisko godzinne koncerty, będące podsumowaniem etapu pracy. Większość z nich odbywa się w Filharmonii Krakowskiej. Jednakże niektóre koncerty organizowane są w krakowskich kościołach. Chór Nowodworski występuje samodzielnie albo wspólnie z innymi chórami-z Polski i ze świata. W 2011 r. wystąpił gościnnie w projekcie Projection Label Tigermaana nagrywając wstawki do piosenki \"In A Coma\".

< Powrót
Usługi informatyczne kraków Copyright 2022 Muzyczne Spotkania & Elektro & Magiczne Wesele Ślubne