Aktualności:
Obecnie brak aktualności

Wykonawcy

Chór mieszany Con Fuoco Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie - chór

Chór mieszany Con Fuoco Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie powstał w listopadzie 2009 roku z inicjatywy dyrygentki i kierownika artystycznego zespołu Diany Mrugały – Gromek oraz studentki uczelni Magdaleny Kani. W skład 39 osobowego zespołu, wchodzą w przeważającej liczbie studenci oraz absolwenci uczelni. Jego celem jest reprezentowanie uczelni podczas koncertów, wydarzeń, festiwali oraz konkursów chóralnych odbywających się w kraju i zagranicą. Próby chóru odbywają się w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 19.30 do 22.00.
Repertuar zespołu zawiera utwory polskie i zagraniczne, od renesansu po muzykę współczesną, a także rozrywkową. Obok utworów a cappella, chór przewiduje wykonywanie wielkich form muzycznych z towarzyszeniem orkiestry oraz fortepianu.
Pomimo krótkiego okresu swojej działalności, chór może poszczycić się już uzyskanym wyróżnieniem na XIX Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej Kolędy i Pastorałki w styczniu 2010, \"Złotą Struną\" na XII Małopolskim Konkursie Chórów o \"Złotą Strunę\" w kwietniu 2010 roku, drugie miejsce na X Miechowskim Przeglądzie Pieśni Chóralnej Kolęd i Pastorałek w styczniu 2011 roku, trzecie miejsce na XXI Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej Kolędy i Pastorałki w styczniu 2012, oraz trzy nagrody na Festiwalu Kaunas Cantat w 2012 roku.
W marcu 2011 roku chór odbył pierwsze tourne zagraniczne obejmujące Bratysławę, Słowenię i Wiedeń, w maju 2011 roku drugie do miejscowości Shekesfehervar na Węgrzech, a w maju 2012 roku Litwę.< Powrót
Usługi informatyczne kraków Copyright 2020 Muzyczne Spotkania & Elektro & Magiczne Wesele Wesele