Aktualności:
Obecnie brak aktualności

Wykonawcy

Cyprian Jagiełło - organista

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie organów prof. Józefa Serafina oraz Uniwersytet Johannesa Gutenberga w Moguncji w ramach studiów podyplomowych- Konzertexamen w klasie koncertowej prof. Gerharda Gnanna. Ponadto w trakcie nauki na uniwersytecie, jeden semestr miał zaszczyt uczyć się pod kierunkiem prof. Emanuela Le Divellec (Paryż/Berno), wykładającego gościnnie. Uczestniczył w wielu kursach wykonawstwa muzyki organowej oraz improwizacji u wybitnych pedagogów z całego świata, sesjach naukowych i sympozjach.

Jest laureatem III nagrody międzynarodowego konkursu muzyki organowej W. A. Mozarta „Musik in Kloster Saarn”, II nagrody międzynarodowego konkursu organowego „Orgues sans frontières” w Luksemburgu oraz nagrody Uniwersytetu Johannesa Gutenberga za osiągnięcia i działalność artystyczną.

Obecnie zajmuje się działalnością pedagogiczną- jest wykładowcą klasy organów na Wydziale Muzyki Kościelnej Papieskiej Akademii Teologicznej i Akademii Muzycznej w Krakowie (wspólny kierunek), prowadzi klasę organów w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej im. F.Macharskiego w Krakowie.

Od września pełni funkcję organisty kościoła św. Piotra i Pawła w Krakowie.

Koncertuje na festiwalach w kraju i za granicą (Niemcy, Luksemburg, Litwa, Włochy, Szwajcaria). W swoim bogatym repertuarze posiada wszystkie utwory organowe W.A.Mozarta. W trakcie koncertów bardzo często wykonuje improwizacje na organach, co czyni występ bardziej atrakcyjnym.

< Powrót
Tworzenie stron www kraków Copyright 2022 Muzyczne Spotkania & Elektro & Magiczne Wesele Ślubne