Aktualno¶ci:
Obecnie brak aktualno¶ci

Wykonawcy

Dariusz B±kowski-Kois - Organy

Dariusz B±kowski-Kois - ur. w 1973, ukończył krakowsk± PSM II st. w klasach organów i klawesynu, a następnie Akademię Muzyczn± w Krakowie w klasie organów prof. Józefa Serafina (2000, dyplom z wyróżnieniem). Jest laureatem kilku konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in. V Międzynarodowego Konkursu Organowego im. F. Schuberta w Cremolino (Włochy 2001, III nagroda i br±zowy medal).
Prowadzi ożywion± działalno¶ć koncertow± w kraju i za granic±: występował we Francji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, a także w Brazylii (jako pierwszy polski organista, na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP w São Paulo). W latach 2001-2007 ¶ci¶le współpracował z zespołem Capella Cracoviensis, realizuj±c w ramach licznych koncertów partie solowe, a także organo obbligato czy basso continuo.
Uczestniczył w kilkudziesięciu mistrzowskich kursach interpretacji muzyki organowej, klawesynowej, gry na klawikordzie, pianoforte oraz realizacji basso continuo (m.in.: G. Bovet, J.D. Christie, T. de Goede, J. Laukvik, L. Lohmann, J. Ogg, D. Roth, V. Sofronitzki, H. Vogel). Specjalizację w zakresie wykonawstwa francuskiej neoromantycznej symfoniki organowej odbył w ramach studiów podyplomowych w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Magdaleny Czajki (2002/2003). Studia podyplomowe kontynuował (2003/2004) w Konserwatorium Wiedeńskim (obecnie: Privatuniversität Wien) w klasie organów Thomasa Schmögnera (także na Wydziale Muzyki Dawnej, z zakresu gry na klawikordzie oraz pianoforte).

W 1997 ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w 2002 doktoryzował się na Wydziale Historycznym UJ. Od 1999 jest pracownikiem Katedry Organów Akademii Muzycznej w Krakowie (od 2006 – w stopniu doktora habilitowanego sztuk muzycznych). W kadencji władz Uczelni 2008-2012 pełni obecnie funkcję Prodziekana Wydziału Instrumentalnego AM w Krakowie.

< Powrót
Tworzenie stron www kraków Copyright 2022 Muzyczne Spotkania & Elektro & Magiczne Wesele Wesele