Aktualności:
Obecnie brak aktualności

Wykonawcy

Halina Zaczek - aktor

Halina Zaczek- aktorka, pedagog. W latach 1953-55 występowała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W latach 1955-90 aktorka Teatru im. Słowackiego w Krakowie. W latach 1956-2002 wykładowca w PWST w Krakowie, w której pełniła m.in. funkcje prodziekana Wydziału Aktorskiego (1974-78) i prorektora uczelni (1984-90). Posiada tytuł profesora w dziedzinie sztuk teatralnych.
Ważniejsze role teatralne: Rachel S. Wyspiański „Wesele”, Sonia F. Dostojewski „Zbrodnia i kara”, tytułowa Lilla J.Słowacki „Lilla Weneda”, Eleonora S.Mrożek „Tango”, tytułowa rola w „Norze” H. Ibsena.
Role filmowe i W Teatrze TV:  Opowieść w czerwieni (Łosiukowa), Zofia żona Iwana M. Gorki „Ostatni” , Zofia Parmen S. Żeromski „Grzech”, Cimkiewiczowa K.H. Rostworowski „U mety” , Matilde E.Filippo „Wielka magia”.
Otrzymała wiele nagród i odznaczeń min.: Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
Ponadto sprawowała opiekę artystyczną nad Misterium Pasyjnym w Kalwarii, brała  udział w programach realizowanych w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Krakowie (1987-1988) z okazji Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej,  występowała w koncertach i wieczorach artystycznych poświęconych poezji.

< Powrót
Usługi informatyczne kraków Copyright 2022 Muzyczne Spotkania & Elektro & Magiczne Wesele Wesele