Aktualności:
Obecnie brak aktualności

Wykonawcy

Krakowska Młoda Filharmonia - CHÓR

Chór „Krakowskiej Młodej Filharmonii” powstał przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie z inicjatywy Dyrektor Krystyny Rozciszewskiej oraz Rafała Marchewczyka. Chór koncertuje w kraju i za granicą głównie w programach a capella, lecz wykonywał także duże formy wokalno – instrumentalne z udziałem wybitnych śpiewaków: Elżbietą Towarnicką, Krystyną Tyburowską i Piotrem Kusiewiczem na czele.
We wrześniu 1992 roku, chór i jego dyrygent stali się współtwórcami sukcesu „Nieszporów Ludzmierskich” Jana Kantego Pawluśkiewicza brali udział w w prawykonaniu „Song for a better tomorrow” Jan Tyszkiewicza, jak również oratorium „Amabilis” Zbigniewa Wodeckiego.
Te utwory wydane zostały na kasetach i płytach CD.
W roku 1996 zespół nagrał i wydał kolejną kasetę z autorsko opracowanymi kolędami i pastorałkami pt: „Mizerna cicha”. W ostatnich latach chór do konał licznych realizacji telewizyjnych, jak również teatralnych i filmowych. Występował również w koncertach galowych Festiwalu Piosenki Studenckiej.
„Krakowska Młoda Filharmonia” koncertował z czołówką polskich wokalistów, m.in.: Hanną Banaszak, Marylą Rodowicz, Ewą Urygą, Beatą Rybotycka, Markiem Grechutą, Ryszardem Rynkowskim, Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickimi „Skaldami”, co świadczy o szerokim programie. W repertuarze chóru znajdują się bowiem utwory od renesansu po muzykę współczesną, od muzyki sakralnej po jazz i muzykę rozrywkową.
W sierpniu 1999 roku chór śpiewał na audiencji prywatnej u Ojca Świętego Jana Pawła II część repertuaru z płyty „Magnum Mysterium”, która została wręczona po koncercie.
Od początku swojego istnienia „Krakowska Młoda Filharmonia” odbyła kilkanaście tur koncertowych występując w licznych krajach Europy, przywożąc znakomite recenzje.< Powrót
Usługi informatyczne kraków Copyright 2022 Muzyczne Spotkania & Elektro & Magiczne Wesele Ślubne