Aktualności:
Obecnie brak aktualności

Wykonawcy

Krzysztof Globisz - recytacje

Aktor teatralny i filmowy; urodził się w 1957 w Siemianowicach Śląskich. Należy do najwybitniejszych polskich aktorów średniego pokolenia; gwiazda Starego Teatru w Krakowie.
Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Dyplom uzyskał w 1980 roku. Przez kolejny rok pracował we wrocławskim Teatrze Polskim. Od 1981 do dzisiaj Krzysztof Globisz jest członkiem zespołu Starego Teatru w Krakowie.
Debiutował we Wrocławiu w "Ameryce" według Franza Kafki w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego (1980). Z powodzeniem zagrał postać Karla Rossmana.
W tym samym okresie zaczął występować w filmach Andrzeja Wajdy. Zagrał w jego serialu telewizyjnym z "Z biegiem lat, z biegiem dni" (1980) oraz głośnym "Dantonie" (1982), gdzie wcielił się w postać Amara; potem zagrał m.in.: w "Krótkim filmie o zabijaniu" Krzysztofa Kieślowskiego (1988) i serialu Jana Łomnickiego "Modrzejewska" (1989). Szybko stał się jednym z czołowych młodych aktorów krakowskiego teatru.
Po tych kreacjach, brał udział w licznych projektach zarówno teatralnych jak i filmowych. Posiada na swoim koncie również wiele prestiżowych nagród.
Jest wykładowcą krakowskiej szkoły teatralnej, w latach 2002-2005 był dziekanem Wydziału Aktorskiego, od roku 2005 pełni funkcję prorektora uczelni.

< Powrót
Tworzenie stron www kraków Copyright 2022 Muzyczne Spotkania & Elektro & Magiczne Wesele Wesele