Aktualności:
Obecnie brak aktualności

Wykonawcy

Krzysztof Kozarek - Tenor

Urodził się 28 sierpnia 1983 r. w Żarach. Jako uczeń PSM grał na tubie w MMOD Żarskiego Domu Kultury oraz w orkiestrze symfonicznej „Jeunesses Musicales” PSM I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Żaganiu. Muzyką wokalną zainteresował się podczas studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim. Początkowo lekcje śpiewu pobierał u prof. Jerzego Markiewicza oraz ad. Anny Ulwańskiej.
Swoje zainteresowania związane z muzyką dawną odkrył jako śpiewak zespołu Cantores Viridimontani, wykonując dzieła muzyczne renesansu i baroku. Fascynacja muzyką minionych epok doprowadziła do pogłębiania wiedzy dotyczącej samej muzyki jak i stylu w jakim powinna być wykonywana.
Obecnie Krzysztof Kozarek jest tenorem w zespole Cantus Polonicus, z którym wykonuje wokalne oraz wokalno – instrumentalne dzieła muzyki dawnej. Kształci swój warsztat wokalny studiując śpiew na Akademii Muzycznej w Krakowie. Bierze udział w projektach muzyki dawnej, współpracując z wieloma zespołami jako muzyk sesyjny. Występował u boku m.in Ewy Marciniec, Jacka Ozimkowskiego, Agnieszki Monasterskiej, Piotra Olecha, Bożeny Harasimowicz, Piotra Szewczyka, Marzeny Michałowskiej. Ulubiony okres muzyczny to późny renesans oraz barok.


< Powrót
Usługi informatyczne kraków Copyright 2022 Muzyczne Spotkania & Elektro & Magiczne Wesele Ślubne